Share this post on:

Każdy trzeci czwartek miesiąca w Klubie anglistów to tzw. Fun Thursday. Tego dnia będziemy Wam przedstawiać 3 pomysły na ciekawe gry i zabawy dotyczące konkretnych tematów (np. 3 fun ways to practice Present Perfect, 3 fun ways to practice pronunciation, 3 fun ways to remember new words itd.). Możecie śmiało dodawać swoje pomysły w komentarzach! 

Dziś pora na… 3 fun ways to revise vocabulary!

 1. RANDOM WORD
  Jedna osoba (może to być nauczyciel) opowiada krótką historię/sytuację, wplatając w nią słowo z poprzednich zajęć w miejsce, gdzie ono nie pasuje. Przykład: przerabiamy temat HUMAN z maturzystami. Asia opowiada:
  I was running down a sleeveless road when I saw that bearded man wearing a cape.
  Oczywiście słowo, które nie pasuje, to sleeveless.
  Możemy podzielić klasę na dwie drużyny i przyznawać punkty za poprawne odnalezienie i wyjaśnienie błędnych słów. Możemy też poprosić ich o stworzenie dłuższej historii z większą liczbą błędów.
 2. IN MY KINGDOM
  Wyznaczamy osobę, która zostaje królem/królową/cesarzem/kimkolwiek chce 😛 i tworzy “swój świat” i wymyśla, co jest w nim dozwolone, może to być np. biżuteria, rzeczowniki, wyrazy jednosylabowe, pozytywne emocje, dzikie zwierzęta, zielone owoce itp. Władca nikomu tego nie zdradza i mówi:
  Today it’s allowed to bring freckles to my world.
  Reszta musi odgadnąć, jaki jest “klucz”, więc:
  Zosia (myśląc, że chodzi o słowa na “f”): Can I bring a flute?
  Paweł (myśląc, że chodzi o liczbę mnogą): Can I bring trousers?
  Jeśli nikt nie odgadł, władca może im pomóc, podając kolejne słowa – np. dimples, a scar itp.
  Ten, kto odgadnie, że chodziło o facial features i poda jeden przykład, np. wrinkles , wygrywa!
 3. WHY DO YOU KEEP SAYING THAT?
  Przed zajęciami przygotowujemy tyle karteczek, ilu mamy uczniów. Na każdej zapisujemy jedno zdanie/frazę zawierające słowo/kolokację z poprzednich zajęć. Zadaniem uczniów jest wypowiedzieć dane zdanie/frazę jak najwięcej razy w ciągu zajęć, ale UWAGA! tak, żeby inni nie domyślili się, o co chodzi 😀
  Kamil dostał kartkę z napisem I find it difficult to crawl out of bed in the morning. Może zmieniać czas, mówiąc na przykład I used to find it difficult to crawl out of bed in the morning.
  Na koniec lekcji możemy wyłonić wygranych – zarówno tych, którzy użyli swoich zdań najwięcej razy, jak i tych, którzy odgadli, jakie jest to sekretne zdanie 😀

  A Wy jakie macie pomysły na powtarzanie słownictwa? 🙂
Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *