Share this post on:

Każdy trzeci czwartek miesiąca w Klubie anglistów to tzw. Fun Thursday. Tego dnia będziemy Wam przedstawiać 3 pomysły na ciekawe gry i zabawy dotyczące konkretnych tematów (np. 3 fun ways to practice Present Perfect, 3 fun ways to practice pronunciation, 3 fun ways to remember new words itd.). Możecie śmiało dodawać swoje pomysły w komentarzach! 

Dziś pora na… 3 fun ways to split your students into teams!
Takie rzeczy to drobiazgi, ale urozmaicają zajęcia – uczniowie bardzo je lubią, rozluźniają atmosferę i zmieniają nudny podział w coś ciekawego!

 1. RACE
  Korzystam do tego ze strony, którą znam dzięki Mrs. Agneshttps://www.online-stopwatch.com/race-timers/
  Wybieramy sobie wyścig – zbliża się Thanksgiving, więc ja wzięłam “Thanksgiving Race”, ale jest też Santa, Emoji, ducks (t mają możliwość wybrania aż do stu osób), Block (Minecraft-like!), Robot, Fish… jest tego mnóstwo! W rubryce “names” wpisujemy imiona naszych uczniów, u góry wpisujemy czas (np. 10 sekund), a następnie klikamy “SET”. Nasi wirtualni “uczniowie” pojawiają się na linii startu, klikamy “START” i patrzymy, jak się ścigają. I teraz:
  – SPOSÓB PIERWSZY – pierwsza połowa osób jest w jednej grupie, a druga – w drugiej (jeśli chcemy stworzyć więcej grup, to dzielimy wszystkie osoby przez 3/4 i odliczamy – np. 2 grupie 20-osobowej, pierwsze 5 osób to grupa pierwsza, potem – grupa druga, kolejne 5 – trzecia, ostatni są w czwartej grupie).
  – SPOSÓB DRUGI – możecie odliczać “jedynki, dwójki, trójki” – Julka była pierwsza, więc jest w grupie pierwszej, Maks był piąty – jest w drugiej – jak na WF-ie 😉
  Emocje gwarantowane 😀
  Tylko uważajcie – wygrana kaczka “odpływa” od razu po wygranej i nie widać pozostałych 🙁 większość pozostałych jest okej, przegrani klaszczą i mamy czas ich wszystkich podzielić 😀


 2. CATEGORIES
  To najczęściej stosowana przeze mnie metoda podziału grupy na drużyny. Biorę cokolwiek – karty Dixit, zwykłe karty, wypisuję na karteczkach nazwy emocji, mebli… tak, żeby stworzyć tyle kategorii, ile ma być drużyn.
  Przykład: Mam 6 osób w grupię, chcę ich podzielić na 2 drużyny. Ostatnio mówiliśmy o emocjach, więc wypisuję na 6 karteczkach – delighted, impressed, annoyed, intrigued, frustrated, offended. Każdy uczeń po kolei losuje jedno i czyta na głos, następnie wspólnie starają się odgadnąć, jaki jest klucz, w tym przypadku – pozytywne i negatywne uczucia, więc ci, którzy wylosowali pozytywne, są w jednej grupie, a ci z negatywnymi – w drugiej.

 3. RANDOM GROUP GENERATOR
  Tu można skorzystać z Wordwalla – seating plan i potem “Groups&Teams” (ja mam wykupiony płatny dostęp) albo z tej darmowej strony – https://www.classtools.net/random-group-generator/
  Wpisujemy imiona swoich uczniów, wybieramy liczbę drużyn i gotowe!Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *