Share this post on:

Pierwsza odsłona uwielbianej przez moich uczniów rywalizacji – tym razem w wersji HALLOWEEN. 

Jak grać?
Na początku dzielimy kursantów na dwie grupy, a oni wybierają, czy należą do drużyny ZOMBIES czy MUMMIES. Robimy wszystkie zadania po kolei, zbierając punkty dla drużyny: 

  • Baamboozle Creepy Grammar – tutaj po prostu wybieramy liczbę pytań i gramy w klasyczną, darmową wersję Baamboozle. Koniecznie aktywujcie power-ups, bo dzięki temu jest jeszcze lepsza zabawa.
  • Kahoot – czyli sprawdzamy wiedzę na temat Halloween.Na koniec możecie dać punkty pojedynczym graczom za I, II i III miejsce – np. 15, 10 i 5, i dodać je do sumy punktów grupy.
  • Roll a Halloween story – wyznaczcie im czas, np. 15 minut; oceńcie, która historia jest najbardziej kreatywna/poprawna itd., ALBO przyznajcie każdej drużynie liczbę punktów wg wymyślonej wcześniej punktacji (np. kreatywność 1-5, poprawność językowa 1-5 itd.). To zadanie świetnie sprawdza się w małych grupach!
  • Speaking game, czyli najbardziej emocjonująca rozgrywka – tutaj punkty są z góry określone. Drużyny wybierają jedno z dwóch pytań przeznaczonych dla nich, odpowiadają na nie i… otrzymują punkty, lub mają je odejmowane; jest stres, ale jest też super zabawa!

PS
Ja korzystam z tych zadań również na zajęciach z dorosłymi!

Materiały są TUTAJ.

Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *