Share this post on:

Dziś świetne materiały dla nauczycieli pracujących z grupami (chociaż na zajęciach indywidualnych też można z nich skorzystać – uczeń rywalizuje z nauczycielem, oczywiście writing pisze sam ;)).

Na początku od razu podzielcie wszystkich na 2 drużyny, możecie to zrobić przy pomocy przycisku, który umieściłam na pierwszym slajdzie (więcej o tym sposobie dzielenia na drużyny TUTAJ).
Wszyscy będą mieli 4 zadania do wykonania:

– CLOZE TEST – możecie zdecydować, czy gracie tak, że grupa ma 15/20 sek. na zastanowienie, czy odpowiada zawsze konkretna osoba itd. Ja włączam tryb „classic”, bo dzięki power-upom jest zabawniej  Liczba zdobytych punktów to liczba punktów za wykonanie tego zadania (np. 75)

– THANKSGIVING KAHOOT – pierwsze 3 miejsca (lub mniej/więcej – w zależności od liczebności Waszej grupy) zdobywają punkty dla swojej drużyny (np. I miejsce – 50, II – 30, III – 20) ALBO przyznajecie tyle punktów, ile faktycznie zdobyli (czyli np. 879).

– WRITING TIME – wyznaczcie im czas, np. 20 minut i przyznajcie im punkty tak, jak na egzaminie lub według wymyślonej przez Was punktacji; ja zazwyczaj ogłaszam tu remis 😉

– SPEAKING – tutaj punkty są z góry określone – drużyny wybierają jedno z dwóch pytań przeznaczonych dla nich, odpowiadają na nie i… otrzymują punkty, lub mają je odejmowane.


Zazwyczaj te materiały wystarczają na ok. 60 minut zajęć 😉

Znajdziecie je TUTAJ.

A jako dopełnienie, polecam Shopping exam tasks – łącznie 70 przykładów do wykonania:Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *