Share this post on:

Kto był na dzisiejszej Wymianie Pomysłów w Klubie Anglistów, ten już wie, a kto zaspał, ten może obejrzeć nagranie w Klub Anglistów 😀 Przedstawiłam mój pomysł na powtórkę phrasali w wielkanocnej formie. 

 1. OFFLINE 
  OPCJA #1 
  Przed zajęciami chowamy wycięte zadania, zupełnie jak jajeczka w Egg Hunt (możecie też pobawić się w faktyczne schowanie zadań w plastikowych jajkach). Dzielicie grupę na 2 i mówicie im, że muszą znaleźć łącznie 32 jajeczka. Odkładają je na swoją “kupkę” i potem w grupach piszą, jakie są według nich poprawne odpowiedzi – muszą zastąpić każde słowo “bunny” czasownikiem, a “egg” przyimkiem. Potem sprawdzamy odpowiedzi, liczymy punkty i ogłaszamy zwycięzców.
  OPCJA #2 
  Wycinamy zadania i wkładamy je do wielkanocnego koszyczka. Każdy po kolei (może być też w grupach) losuje jedną kartkę i próbuje uzupełnić zdanie. Na koniec liczymy punkty i ogłaszamy zwycięzców.
 2. ONLINE
  Możemy robić to w grupach albo indywidualnie – każdy po kolei wybiera jedno jajko lub zajączka i próbuje uzupełnić zdanie. Zapisujemy zdobyte punkty, a zużyte zadanie “wrzucamy” do koszyczka. Na koniec liczymy punkty i ogłaszamy zwycięzców.Pamiętajcie, że punktacje możecie dowolnie zmienić/dopasować do siebie.

Materiały w wersji online i offline znajdziecie TUTAJ. Phrasal verbs są wybrane głównie na podstawie książki “Ready for First” Macmillana.

Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *