Share this post on:

Piąta odsłona uwielbianej przez moich uczniów rywalizacji – tym razem w wersji wielkanocnej.

Jak grać?
Na początku dzielimy kursantów na dwie grupy, a oni wybierają, czy należą do drużyny BUNNIES czy CHICKS. Robimy wszystkie zadania po kolei, zbierając punkty dla drużyny:

  • Baamboozle Grammar (link kryje się na zajączku) – tutaj po prostu wybieramy liczbę pytań i gramy w klasyczną, darmową wersję Baamboozle. Koniecznie aktywujcie power-ups, bo dzięki temu jest jeszcze lepsza zabawa
  • Kahoot Easter traditions (kliknijcie na drzwi!) – czyli sprawdzamy wiedzę na temat wielkanocnych tradycji z całego świata. Na koniec możecie dać punkty pojedynczym graczom za I, II i III miejsce – np. 15, 10 i 5, i dodać je do sumy punktów grupy.
  • Roll an Easter story – wyznaczcie im czas, np. 15 minut; oceńcie, która historia jest najbardziej kreatywna/poprawna itd., ALBO przyznajcie każdej drużynie liczbę punktów wg wymyślonej wcześniej punktacji (np. kreatywność 1-5, poprawność językowa 1-5 itd.). To zadanie świetnie sprawdza się w małych grupach!
  • Speaking game, czyli najbardziej emocjonująca rozgrywka – tutaj punkty są z góry określone 😀 drużyny wybierają jedno z dwóch pytań przeznaczonych dla nich, odpowiadają na nie i… otrzymują punkty, lub mają je odejmowane; jest stres, ale jest też super zabawa! 😀

PS
Ja korzystam z tych zadań również na zajęciach z dorosłymi!

online: KLIK

Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *