Share this post on:

Piąta odsłona uwielbianej przez moich uczniów rywalizacji 🤩 Tym razem oczywiście w wersji wielkanocnej 🐣

Jak grać?

Na początku dzielimy kursantów na dwie grupy, a oni wybierają, czy należą do drużyny BUNNIES czy CHICKS. Robimy wszystkie zadania po kolei, zbierając punkty dla drużyny:

🐣 Baamboozle Grammar (link kryje się na zajączku) – tutaj po prostu wybieramy liczbę pytań i gramy w klasyczną, darmową wersję Baamboozle. Koniecznie aktywujcie power-ups, bo dzięki temu jest jeszcze lepsza zabawa 🥳

🐣 Kahoot Easter traditions (kliknijcie na drzwi!) – czyli sprawdzamy wiedzę na temat wielkanocnych tradycji z całego świata 🛩 Na koniec możecie dać punkty pojedynczym graczom za I, II i III miejsce – np. 15, 10 i 5, i dodać je do sumy punktów grupy.

🐣 Roll an Easter story – wyznaczcie im czas, np. 15 minut; oceńcie, która historia jest najbardziej kreatywna/poprawna itd., ALBO przyznajcie każdej drużynie liczbę punktów wg wymyślonej wcześniej punktacji (np. kreatywność 1-5, poprawność językowa 1-5 itd.). To zadanie świetnie sprawdza się w małych grupach!

🐣 Speaking game, czyli najbardziej emocjonująca rozgrywka 😅 tutaj punkty są z góry określone 😀 drużyny wybierają jedno z dwóch pytań przeznaczonych dla nich, odpowiadają na nie i… otrzymują punkty, lub mają je odejmowane 🤷‍♀️ jest stres, ale jest też super zabawa! 😀

PS

Ja korzystam z tych zadań również na zajęciach z dorosłymi 😉

online: https://tiny.pl/92chv

Share this post on:

Leave a Reply