Share this post on:

To jedna z moich najbardziej udanych lekcji. Sprawdzamy, jak dobrze uczniowie nas znają! Przygotowałam ją z myślą o zakończeniu roku, ale myślę, że świetnie sprawdzi się też na początku nowego.

Materiały są bardzo uniwersalne, a pytania dość proste, ja skorzystałam z nich na zajęciach z A2 i B1.

Dzielimy uczniów na grupy (u mnie będą dwie, ale jeśli macie np. 15 osób, to mogą być 3 i więcej), każda grupa przygotowuje sobie coś do pisania.
Nauczyciel wyświetla na tablicy pytania i daje uczniom czas na odpowiedź (u mnie będzie to 30 sekund). Odpowiedzi MUSZĄ być zapisane na kartce (żeby nie oszukiwali ;)). Jeśli macie lekcje zdalne – niech wyślą odpowiedź na czacie, np. w wiadomości prywatnej do Was albo na „one-two-three”.
Za każdą poprawną odpowiedź grupa dostaje 1 punkt. Na koniec podliczamy punkty i wyłaniamy zwycięzcę 🥳 Możecie dać zwycięzcom po cukierku/ołówku/długopisie/dyplomie (ja chyba przygotuję HW pass do wykorzystania w przyszłym roku, na tym im zawsze najbardziej zależy 😄), to już zależy od Was 😉
Przesyłam Wam link do wersji reusable w Canvie, żebyście mogli dopasować odpowiedzi, bitmoji i może nawet pytania do siebie.

Dobra zabawa gwarantowana – uczniowie uwielbiają odgadywać fakty na temat swoich nauczycieli!

szablon do edycji: https://tiny.pl/9m56l

EDIT

To ćwiczenie okazało się tak fajne, że stworzyłam drugą wersję tego zadania i przesyłam Wam do niej szablon:

szablon do edycji nr 2: https://tiny.pl/9b1x9

Share this post on:

Leave a Reply